Aktualności

Komunikat o funkcjonowaniu czytelni Archiwum Państwowego w Poznaniu i oddziałów w miesiącu lipcu.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od 1 do 31 lipca br. pracownia naukowa w naszym Archiwum w Poznaniu będzie nieczynna z powodu konieczności przeprowadzenia prac remontowych  w pomieszczeniach czytelni, pracowni naukowej i recepcji.
Od 3 sierpnia br. do odwołania pracownia naukowa w Poznaniu będzie czynna od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Jednocześnie informujemy i przypominamy, że w czasie trwania stanu epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem Covid 19 obowiązują szczególne zasady udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach, mające na celu zachowanie warunków bezpieczeństwa.  W związku z tym prosimy Państwa o zapoznanie się z treścią komunikatu o wznowieniu udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Ponadto informujemy, że w związku z koniecznością unieważnienia zapytania ofertowego dotyczącego prac remontowych w Oddziale w Koninie i koniecznością przeprowadzenia ponownego postępowania, zmianie ulegnie wcześniej anonsowany termin czasowego zamknięcia pracowni naukowej w Koninie. Pracownia naukowa w Oddziale w Koninie Archiwum Państwowego w Poznaniu będzie nieczynna od 13 lipca do 18 sierpnia br. Czynna będzie natomiast do dnia 10 lipca br.

Za zaistniałe utrudnienia bardzo przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że część znajdujących się w zasobie naszego Archiwum w Poznaniu oraz Oddziałów w Koninie i Pile materiałów archiwalnych w postaci akt stanu cywilnego jest dostępnych w formie skanów na stronie Szukaj W Archiwach.

Wykaz wyżej wymienionych materiałów, w postaci informacji o zespołach i sygnaturach określonych jednostek posiadających skany i udostępnionych w Internecie, dostępny jest również na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Poznaniu.
Życzymy Państwu udanych wakacji i urlopów.

Komunikat o funkcjonowaniu Pracowni Naukowej Oddziału w Koninie

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością unieważnienia zapytania ofertowego dotyczącego prac remontowych w Oddziale w Koninie i koniecznością przeprowadzenia ponownego postępowania, zmianie ulegnie wcześniej anonsowany termin czasowego zamknięcia pracowni naukowej w Koninie. Pracownia naukowa w Oddziale w Koninie Archiwum Państwowego w Poznaniu będzie nieczynna od 13 lipca do 18 sierpnia br. Czynna będzie natomiast do dnia 10 lipca br.

Aktualizacja serwisu Szukaj w Archiwach – czerwiec 2020

Szanowni Państwo,

poniżej udostępniamy listę skanów opublikowanych w serwisie Szukaj w Archiwach w pierwszym półroczu 2020 r.  Łącznie w tym roku opublikowaliśmy z naszego zasobu już ponad pół miliona skanów.

Z zasobu Archiwum Państwowego w Poznaniu wprowadzone zostało 471 022 skanów ze 131 zespołów archiwalnych, w większości akt stanu cywilnego, USC, akt miast i majątków rodzinnych. Z zasobu Archiwum Państwowego w Poznaniu oddział w Pile wprowadzono 19 zespołów archiwalnych (92 218 skanów), również w większości akt stanu cywilnego, z zasobu konińskiego dwa zespoły: Asc Dobrosłowo i Dobrów (3850 skanów), z zasobu gnieźnieńskiego trzy zespołu: Akta gminy Damasławek, Gołańcz i Mieścisko (11 449 skanów).

Dokładne informacje o nowo wprowadzonych do serwisu skanach znajdują się w zakładce Zasób->Zasób on-line->Szukaj w Archiwach. Tabele z wykazami skanów dla centrali i oddziałów zostały ujednolicone i zaktualizowane o linki do nowej wersji portalu Szukaj w Archiwach (www.szukajwarchiwach.gov.pl)

Zachęcamy do odwiedzania serwisu Szukaj w Archiwach i korzystania z zeskanowanych materiałów!

Lista skanów opublikowanych w serwisie Szukaj w Archiwach w pierwszym półroczu 2020 r.