Aktualności

Godziny funkcjonowania Pracowni Naukowej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż od dnia 2 września 2019 r. Pracownia Naukowa Archiwum Państwowego  w Poznaniu będzie czynna w godzinach od 11.00 do 18.30.

 

Pracownie naukowe w oddziałach poznańskiego archiwum (Gniezno,  Piła) są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 14:30. Pracownia naukowa oddziału w  Koninie będzie nieczynna do 31 października 2019 r.

 

Zamówienia (rewersy) w Archiwum Państwowym w Poznaniu realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach:
– 7:00 (dotyczy rewersów złożonych poprzedniego dnia i/lub nadesłanych do godziny 7:00 drogą elektroniczną, dostępne od godz. 11:00),
– 12:00 (akta dostępne od godz. 13:30).

Zamówienia (rewersy) w Archiwum Państwowym w Poznaniu Oddział w Pile realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach:
– 8:45 (akta dostępne od godz. 9:00),
– 11:30 (akta dostępne od godz. 12:00).

Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Plewiskach

17 stycznia 2020 r. w gmachu Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach została otwarta wystawa pt. „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Poznaniu. 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz gminy Komorniki, kombatanci, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. Obecni byli także przedstawiciele Archiwum Państwowego w Poznaniu – Dyrektor Henryk Krystek, Wiesław Rządkowski i Maciej Pietrowicz. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Plewiskach do 14 lutego. Więcej „Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Plewiskach”

Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Śremie

27 grudnia 2019 r. w Muzeum Śremskim została otwarta wystawa pt. „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Poznaniu. Kuratorem wystawy jest Grzegorz Pawlak.

Otwarcie wystawy było jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Śremie. 

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu, Mariusz Kondziela, Dyrektor Muzeum Śremskiego, ks. mjr Grzegorz Bechta, proboszcz Parafii Garnizonowej pw. Św. Jana z Dulki w Śremie oraz policjanci i żołnierze Wojska Polskiego. Obecni byli także przedstawiciele Archiwum Państwowego w Poznaniu – Dyrektor Henryk Krystek, Wiesław Rządkowski i Maciej Pietrowicz.

Więcej „Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Śremie”

Komunikat o funkcjonowaniu Pracowni Naukowej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż z uwagi na konieczność przeprowadzenia skontrum w Pracowni Naukowej związanego z zakończeniem roku kalendarzowego i sprawozdawczego oraz serwisem technicznym czytników mikrofilmów, urządzenia skanującego oraz instalacji wentylacyjno-klimatycznej

PRACOWNIA NAUKOWA
od 24 grudnia 2019 do 3 stycznia 2020 r. będzie nieczynna.
Ponadto informujemy, iż w dniu 23 grudnia 2019 r.
Pracownia Naukowa będzie czynna od godz. 11.00 do 14.30.

Jednocześnie informujemy, że część materiałów archiwalnych znajdujących się w zasobie naszego Archiwum w Poznaniu oraz Oddziałów w Koninie i Pile w postaci akt stanu cywilnego jest dostępnych w formie skanów na stronie: www.szukajwarchiwach.gov.pl.

Wykaz wyżej wymienionych materiałów, w postaci informacji o zespołach i sygnaturach określonych jednostek posiadających skany i udostępnionych w Internecie, dostępny jest również na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Poznaniu: www.poznan.ap.gov.pl/zasob-2/zasob-online/.

Za zaistniałe utrudnienia bardzo przepraszamy, jednocześnie życzymy Państwu zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2020.

Dyrekcja i Pracownicy
Archiwum Państwowego w Poznaniu