Gala wręczenia Nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego – Poznań, 11 czerwca 2021

stanisław_nawrockiCzwarta edycja wyróżnienia dla archiwistów wielkopolskich!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 11 czerwca br. zostaną po raz czwarty wręczone Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego.

Ustanowiona 6 listopada 2017 r. Nagroda im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego, której organizatorem jest Wojewoda Wielkopolski we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Archiwum Państwowym w Poznaniu i Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, jest pierwszym tego typu wyróżnieniem w Polsce.

 

 

 

 

 

W czwartej edycji Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego nagrodzeni zostaną:

Elżbieta Rogal (Archiwum Państwowe w Poznaniu) – w kategorii Nagroda Główna;

Grażyna Tyrchan (Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Gnieźnie) – w kategorii nagroda za całokształt dorobku archiwalnego;

Julia Wesołowska (Archiwum Państwowe w Poznaniu) – w kategorii nagroda dla młodego archiwisty.

Ponadto zostali wyróżnieni:

Anna Bestian-Zając (Archiwum Państwowe w Kaliszu);

Monika Sak (Archiwum UAM w Poznaniu);

Wojciech Lis (Muzeum Ziemi Średzkiej).

Gala odbędzie się 11 czerwca 2021 r. o godz. 13:00 w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Na FB rozpocznie się transmisja z gali wręczenia. Strona transmisji.

Zapraszamy do oglądania.