Konkurs fotograficzny z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 2018

Szanowni Państwo,
kolejny, szósty już raz, z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów – 2018, zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie dla fotografów amatorów, pt. „Fotografio odtwórz się po raz drugi”. Wzorem poprzednich lat przygotowaliśmy dla Państwa nagrody w postaci bonów upominkowych do sklepu oferującego sprzęt fotograficzny. W tym roku, roku rocznicy stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę, szczególną atencją obdarzymy zdjęcia nawiązujące do tego faktu, dlatego zachęcamy do zwrócenia uwagi na fotografie poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu i innym wydarzeniom związanym z odzyskaniem niepodległości.

Naszą intencją jest, aby uczestnicy konkursu wyszukali starą fotografię, a następnie spróbowali powtórzyć współcześnie kadr ze znalezionego zdjęcia. Prace składające się ze zdjęcia współczesnego oraz cyfrowej kopii odtwarzanej fotografii winny być przesłane do Archiwum Państwowego w Poznaniu w wersji elektronicznej na adres e-mailowy: mda2018@poznan.ap.gov.pl z podaniem tematu: MDA 2018 oraz tytułu pracy (w e-mailu). Termin nadsyłania prac mija 6 czerwca 2018 r. Najciekawsze obiekty zostaną opublikowane na stronie internetowej Archiwum oraz FB.

Każdy uczestnik może nadesłać do 3 prac. Prace też będą zamieszczone na profilu Facebook Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz na stronie internetowej archiwum. Umożliwi to głosowanie internautom na zdjęcia i wyłonienie laureatów nagrody publiczności. Nagrodzeni zostaną autorzy tych fotografii, które zbiorą najwięcej „polubień”. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce oraz nagrodę publiczności w konkursie fotograficznym.

O terminie i miejscu wręczenia nagród poinformujemy Państwa odrębnym komunikatem na stronach: poznan.ap.gov.pl, facebook.com/APPoznan.

Regulamin konkursu.