Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Łeknie

Od 14 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie można zwiedzać wystawę czasową pod nazwą “Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Poznaniu oraz Muzeum Historii Miasta Poznania Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu w związku z wpisaniem Dokumentów Powstania Wielkopolskiego na Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Ze względu na wyjątkowe warunki oficjalne otwarcie wystawy przebiegało w kameralnej atmosferze, z zachowaniem środków ostrożności.

Wystawa gościła wcześniej w gmachu SejmuWielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, ratuszu w Lesznie, Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”,  Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie, Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach, Ośrodku Kultury w LuboniuMuzeum Śremskim,  Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach,  Zespole Szkół w Krośnie im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Dominowie.

 Wystawę będzie można zwiedzać do 31 stycznia 2021 r. codziennie w godz. 10.00-13.00 lub po telefonicznym uzgodnieniu: tel. 67 26 16 017 lub kom. 609 225 410.  W trakcie zwiedzania wystawy prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z zagrożeniem epidemicznym.