Otwarcie wystawy „Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” w Szreniawie

Od 8 czerwca w Pawilonie 1 Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie została udostępniona wystawa czasowa pod nazwą “Powstanie Wielkopolskie – Rozkaz!” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Poznaniu oraz Muzeum Historii Miasta Poznania Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu w związku z wpisaniem Dokumentów Powstania Wielkopolskiego na Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Ze względu na wyjątkowe warunki nie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy.

Wystawa gościła wcześniej w gmachu SejmuWielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, ratuszu w Lesznie, Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”,  Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie, Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach, Ośrodku Kultury w LuboniuMuzeum Śremskim,  Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach oraz w Zespole Szkół w Krośnie im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Wystawa jest dostępna dla publiczności w godzinach otwarcia Muzeum. Prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z zagrożeniem epidemicznym.