Statuetka Ignacego Jana Paderewskiego dla Archiwum Państwowego w Poznaniu

fig

Archiwum Państwowe w Poznaniu otrzymało wyróżnienie w uznaniu za wieloletnie działania na rzecz pracy organicznej w wymiarze patriotycznym i obywatelskim. Statuetkę przyznało Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wręczenie Statuetki odbyło się 21 listopada 2019 r. w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza podczas XXXII Gali Konkursu „Najlepsze w Polsce”.

 

Zdjęcie statuetki w większym rozmiarze

 

 


 

 
 

02_Foto_1_wreczenie Statuetki IJ Paderewskiego

Dr Marian Król, Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego wręcza Statuetkę Ignacego Jana Paderewskiego Henrykowi Krystkowi – dyrektorowi Archiwum Państwowego w Poznaniu.

03_Foto_2_podziekowanie i przekazanie wydawnictwa o IJ Paderwskim

Dyrektor Archiwum w podziękowaniu przekazuje najnowsze katalog wystawy pt. „Król pianistów w świecie polityki. Ignacy Jan Paderewski w dokumentach archiwalnych”, której uroczyste otwarcie odbyło się 19 listopada 2019 r. w holu głównym Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 (wystawa czynna do 22 stycznia 2020 r.).