Archiwum Państwowe w Poznaniu i Oddziały nieczynne do odwołania!

 Szanowni Państwo,

W związku z związku z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że od 16 marca 2020 r. do odwołania Archiwum Państwowe w Poznaniu oraz Oddziały Zamiejscowe w Gnieźnie, Koninie i Pile nie przyjmują interesantów zewnętrznych. Odwołujemy również wszystkie spotkania, szkolenia, konferencje i posiedzenia, które miały odbyć się w naszym Archiwum w tych dniach.

Tak, więc bardzo prosimy o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu. Prosimy zatem o kierowanie spraw na adres archiwum@poznan.ap.gov.pl a także gniezno@poznan.ap.gov.pl, konin@poznan.ap.gov.pl, pila@poznan.ap.gov.pl lub za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. Dokumenty wymagające zachowania formy papierowej prosimy przesyłać we wskazanym okresie za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Osobiste doręczanie i składanie dokumentów jest możliwe w godzinach pracy urzędu, od 7.00 do 15.00, w siedzibie przy ul. 23 Lutego 41/43 w Poznaniu, niemniej – dla wspólnego bezpieczeństwa – apelujemy o ograniczenie tego typu wizyt.

Ponadto przypominamy , że od dnia 12 marca 2020 r. wszystkie czytelnie Archiwum (Poznań, Gniezno, Konin, Piła) będą zamknięte aż do odwołania. 

Za powyższe utrudnienia bardzo przepraszamy i dziękujemy za okazane zrozumienie. 

Jednocześnie informujemy, że część znajdujących się w zasobie naszego Archiwum w Poznaniu oraz Oddziałów w Koninie i Pile materiałów archiwalnych w postaci akt stanu cywilnego jest dostępnych w formie skanów na stronach: www.szukajwarchiwach.gov.pl i www.szukajwarchiwach.pl.

Wykaz wyżej wymienionych materiałów, w postaci informacji
o zespołach i sygnaturach określonych jednostek posiadających skany
i udostępnionych w Internecie, dostępny jest również na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Poznaniu: www.poznan.ap.gov.pl (Menu; Zbiory on-line).

***

Informujemy, że z przyczyn technicznych część zespołów przechowywanych w Archiwum Państwowym w Poznaniu została wyłączona z udostępniania do odwołania. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Lista zespołów wyłączonych z udostępniania do pobrania