Aktualności

Otwarcie Pracowni Naukowej w AP Poznań

Szanowni Państwo Użytkownicy,

Z dużą satysfakcją informujemy, że w związku z przedterminowym zakończeniem prac remontowych w zachodnim skrzydle budynku, pracownia naukowa zostanie otwarta dnia 25 września 2023 roku.

Informujemy również, że z dniem 25 września  w pracowniach naukowych w siedzibie głównej AP Poznań oraz w oddziałach w Gnieźnie, Koninie i Pile zostaje zniesiony obowiązek rezerwacji miejsc w czytelni.

Od 4 września 2023 r. czytelnie są otwarte w dni robocze od poniedziałku do piątku w Gnieźnie, Koninie i Pile w godz. 8.30 – 14.30, natomiast w Poznaniu w poniedziałki i czwartki od 8.00 do 18.30, a we wtorki, środy i piątki od 8:00 do 14:00.

Wyłączenie z udostępniania części materiałów archiwalnych

Szanowni Państwo,

W związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac remontowo – konserwacyjnych w magazynie przy ul. Sierocej, mających na celu likwidację skutków rozszczelnienia instalacji kanalizacyjnej, od 14 stycznia 2022 roku do odwołania wyłączone z udostępniania zostały materiały archiwalne z zespołów wyspecyfikowanych w załączonym wykazie.

Wykaz

Za powyższe utrudnienia bardzo przepraszamy. Wyrażamy nadzieję, iż w kontekście dotychczasowej i przyszłej otwartości naszego Archiwum okażecie nam Państwo oczekiwane zrozumienie.

Dzień Darczyńcy 2023

_9510535a-290e-4688-8079-d7c319bf1ecf(1)Zakończyliśmy obchody Dnia Darczyńcy Roku 2023. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać materiały do naszych instytucji. To wielki zaszczyt, że powierzyli nam Państwo misję opieki nad bezcennymi pamiątkami.
Do zobaczenia za rok!
 

Komunikat

Szanowni Państwo,

informujemy, że awaria została usunięta. Obecnie przywracamy do działania system teleinformatyczny i bazy danych. Jutro (tj. 28 listopada) Archiwum będzie otwarte w standardowych godzinach.

—————————————————————————————————————

Informujemy, że w związku z uszkodzeniem infrastruktury teleinformatycznej z powodu awarii wodociągowej przy Placu Wielkopolskim jesteśmy zmuszeni zamknąć w dniu dzisiejszym (tj. 27 listopada) Archiwum Państwowe w Poznaniu. 

Ponadto informujemy, że dyżur popołudniowy w dniu dzisiejszym zostaje odwołany. 

W kolejnych komunikatach będziemy informowali o sytuacji.

 

Przywrócenie materiałów archiwalnych do udostępniania

Archiwum Państwowe w Poznaniu informuje, że sukcesem zakończyło się wykonanie niezbędnych prac zabezpieczających zasób, rozpoczęte 4 września br. Z tego względu wyłączone z udostępniania materiały archiwalne zostały na powrót przywrócone do udostępniania.

Lista materiałów przywróconych

Jednocześnie informujemy, że nadal nieudostępniane będą trzy zespoły wyszczególnione poniżej.

Lista