ARCH-FUTBOL 2013

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów, w sobotę 8 czerwca 2013 r., w godzinach przedpołudniowych na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu przy ul. Gdańskiej 1 został rozegrany II Archiwalno-Biblioteczny Turniej Piłki Nożnej ARCH-FUTBOL 2013. W sportowej rywalizacji wzięły udział cztery drużyny reprezentujące następujące instytucje: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu, Archiwum Państwowe w Poznaniu, Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

W składach drużyn, obok etatowych pracowników, w wyniku kolejnych „transferów”, znaleźli się również sympatycy uczestniczących instytucji. Grając systemem „kołowym” (każdy z każdym), po zaciętej i emocjonującej rywalizacji puchar zasłużenie wywalczyła drużyna Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła reprezentacja IPN, trzecie Biblioteki Głównej UAM, a … czwarte zespół Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poniżej zapraszamy na fotorelację z części sportowej oraz spotkania integracyjnego, które odbyło się na dziedzińcu, zawsze bardzo gościnnego, Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu.