ARCH-FUTBOL 2017

W kompleksie boisk sportowych Wojskowego Klubu Sportowego „GRUNWALD” w Poznaniu 10 czerwca 2017 r. odbyła się szósta edycja turnieju piłki nożnej dla archiwistów, w tym roku pod nazwą ARCH-FUTBOL 2017. Impreza została zorganizowana wspólnie przez Archiwum Państwowe w Poznaniu wraz z Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu oraz Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Arch-futbol 2017 kopia

Pierwsza edycja pn. „ARCH-EURO 2012” odbyła się w 2012 r., jako impreza towarzysząca Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Wówczas zwyciężyła drużyna Archiwum Państwowego w Poznaniu. W 2013 r. odbyła się druga edycja pn. „ARCH-FUTBOL 2013”. Zwycięstwo odniosła wtedy drużyna Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Z kolei w 2014 r. najlepszą okazała się „jedenastka” IPN Oddział w Poznaniu, natomiast w 2015 r. drużyna Biblioteki Głównej UAM w Poznaniu. W ubiegłym roku zwyciężyła drużyna IPN Oddział w Poznaniu.

W tym roku klasyfikacja w rozgrywkach ukształtowała się następująco:
1. miejsce – Archiwum Państwowe w Poznaniu,
2. miejsce – Zakład Archiwistyki Instytutu Historii UAM w Poznaniu,
3. miejsce – Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu,
4. miejsce – Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu  

Tytuł Króla Strzelców w rozgrywkach zdobył pracownik Archiwum Państwowego w Poznaniu, pan Tomasz Balcerek. Najlepszym bramkarzem również okazał się reprezentant drużyny Archiwum Państwowego w Poznaniu – pan Piotr Morszner.
Bezpośrednio po zakończeniu części sportowej, na terenie przyległym do stadionu WKS „GRUNWALD” w Poznaniu, odbyło się spotkanie integracyjne uczestników turnieju – PIKNIK ARCHIWALNY.

 

Fotorelacja z wydarzeń: