Fotorelacja z otwarcia wystawy poświęconej działalności Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania

Fotorelacja z otwarcia wystawy Dawny wiek 1922/Nowy wiek 2023 poświęconej działalności Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego w 101. rocznicę powstania

 

Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego, które powstało 14 grudnia 1922 roku, obchodzi aktualnie jubileusz 100-lecia, niebawem kończąc 101 lat.

Drogi Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego i Archiwum Państwowego w Poznaniu niejednokrotnie się przenikały, chociażby poprzez fakt, iż Dyrektorzy Archiwum, prof. Kazimierz Kaczmarczyk i prof. Stanisław Nawrocki, byli odpowiednio, pierwszy członkiem założycielem Towarzystwa, a drugi długoletnim Prezesem TMMP.

Dzięki dobrej współpracy między Towarzystwem i Archiwum, dokumentacja obrazująca działalność TMMP, trafiła i jest przechowywana w zasobie archiwalnym. W związku z tym w obliczu tak zacnego jubileuszu, można było zaprezentować prace członków TMMP dla miasta Poznania i jego mieszkańców, na wystawie zorganizowanej w siedzibie Archiwum.

Zapraszamy na krótką fotorelację z otwarcia wystawy.