“Miasto w rzeczy samej” – Archiwum Państwowe w Poznaniu

Poznańskie Centrum Dziedzictwa zaprasza na cykl “Miasto w rzeczy samej”:

Zapraszamy na Trakt Królewsko-Cesarski, na którym rozpoczynamy cykl spotkań z przeszłością zapisaną w rzeczach. Opowiemy o niej za pośrednictwem ciekawych, niekiedy mało znanych, przedmiotów, które współtworzyły zróżnicowany obraz Poznania.

To rzeczy, które były używane przez mieszkańców lub powstały z myślą, by funkcjonować w przestrzeni miasta. To przedmioty, które w zależności od okoliczności, mogły być dziełami sztuki lub pozbawionymi funkcji artystycznej obiektami użytkowymi. Nie zawsze były to przedmioty unikatowe, nieraz produkowano je masowo. Jako świadkowie i uczestnicy przeszłości miasta pozostają jednak dla nas intrygująco autentyczne.

Oddajmy więc głos milczącym na co dzień przedmiotom, z których każdy niesie w sobie część fascynującej historii Poznania.

 

Cykl rozpoczyna opowieść o poznańskich tłokach pieczętnych, znajdujących się w zasobie Archiwum Państwowego w Poznaniu. Ciekawy artykuł na ten temat znajdziecie Państwo tutaj. Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych odsłon wydarzenia.

Źródło: www.trakt.poznan.pl