„Moje wrześniowe wspomnienia” – konkurs

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie „Moje wrześniowe wspomnienia”. Jego celem jest zebranie świadectw członków rodzinny lub bliskich osób (sąsiadów, mieszkańców jednej miejscowości, członków społeczności) dotyczących pierwszych tygodni września 1939 roku – zdjęć, pamiątek i wspomnień przekazywanych przez pokolenia i zaprezentowanie ich w atrakcyjnej formie wizualnej (np. kolaż, prezentacja, film, wideorelacja) wraz z krótkim tekstem wprowadzającym (maksymalnie 300 słów). Na realizację prac i udział w konkursie chętne osoby mają czas do dnia 5 września 2022 roku, do godziny 15. Później swoich faworytów wskaże i nagrodzi jury konkursu, a zwycięskie prace zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej i udostępnione na profilu Facebook. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (poniżej) i udziału w nim – atrakcyjne nagrody czekają!

Regulamin konkursu 'Moje wrześniowe wspomnienia'

1. Przepisy ogólne

1.1. Organizatorem Konkursu „Moje wrześniowe wspomnienia” jest Archiwum Państwowe w Poznaniu (dalej APP).

1.2. Temat konkursu nawiązuje do wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej, agresji wojsk ZSRR na Polskę i kampanii wrześniowej, szczególnie z perspektywy osób, które brały w nich udział.

1.3. Zadaniem uczestników konkursu jest zebranie świadectw członków rodzinny lub bliskich osób dotyczących pierwszych tygodni września 1939 roku – zdjęć, pamiątek i wspomnień przekazywanych przez pokolenia i zaprezentowanie ich w atrakcyjnej formie wizualnej (np. kolaż, prezentacja, film, wideorelacja) wraz z krótkim tekstem wprowadzającym (maksymalnie 300 słów).

1.4. Celem konkursu jest:

  • upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej
  • popularyzacja tematyki archiwalnej ze szczególnym uwzględnieniem „archiwów rodzinnych”,
  • zachęcanie do tworzenia archiwów rodzinnych i kolekcji tematycznych,
  • wskazanie archiwów, jako miejsca przechowywania źródeł do badań genealogicznych oraz historii regionalnej,
  • ukazanie znaczenia ochrony materiałów archiwalnych, jako dziedzictwa kultury narodowej.

1.5. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób.

 

2. Przepisy dotyczące prac

2.1. Prace nie mogą być nagrodzone w innych konkursach.

2.2. Prace powinny być związane z tematem konkursu wymienionym w punkcie 1.2.

2.3. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 prace.

2.4. Prace winny być przesłane do APP w wersji elektronicznej, na adres e-mailowy: konkurs@poznan.ap.gov.pl z podaniem tematu: „Moje wrześniowe wspomnienia” oraz tytułu pracy (w e-mailu), przy czym:

  • fotografie należy przesłać w wymiarach min. 1600 pikseli na dłuższym boku.
  • prezentacje należy przesłać w formacie .pdf lub .pptx.
  • filmy należy przesłać w formacie .mp4, .mov lub .mkv.
  • tekst wprowadzający należy przesłać w formacie .doc lub .pdf.

2.5. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o niskiej jakości technicznej, niespełniających kryteriów tematycznych oraz niespełniających wyżej wymienionych wymogów.

2.6. Organizator nie zwraca prac biorących udział w konkursie, prac zdyskwalifikowanych jak również z niego wyłączonych.

2.7. Z konkursu wyłączeni są pracownicy APP.

 

3. Terminarz

3.1. Termin nadsyłania prac mija w piątek, 5 września 2022 r. o godzinie 15:00.

3.2. Prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

3.3. Prace oceniać będzie Jury powołane przez organizatora.

3.4. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatora e-mail.

3.5. Wyniki konkursu oraz zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na stronie organizatora poznan.ap.gov.pl, na kanale APP w serwisie Youtube oraz udostępnione na profilu Facebook.

 

4. Nagrody

4.1. Organizator funduje nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce.

4.2. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród oraz przyznania dwóch wyróżnień poza podium.

4.3. Nagrody zostaną wręczone w siedzibie APP podczas obchodów Dnia Archiwisty 2022.

 

5. Wykorzystanie prac

5.1. Uczestnik, zgłaszając pracę do konkursu, udziela organizatorowi niewyłącznej licencji na umieszczenie ich (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora) na stronie internetowej APP, kanale w serwisie Youtube oraz udostępnienie na profilu Facebook.

5.2. Uczestnik, zgłaszając pracę do konkursu, udziela organizatorowi niewyłączonej licencji na prezentowanie jego pracy na okolicznościowych wystawach, materiałach promujących konkurs oraz w artykułach pokonkursowych.

5.3. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich do zdjęć i akceptację niniejszego regulaminu oraz zgody na publikacje materiałów multimedialnych z przebiegu konkursu (w tym wizerunku fotografowanych osób).

Udostępnij: