Lekcje archiwalne i oprowadzanie

Zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w lekcjach i wycieczkach archiwalnych. Zajęcia odbywają się w gmachu Archiwum Państwowego w Poznaniu, ul. 23 Lutego 41/43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy. Tematykę dostosowujemy w zależności od zainteresowań i wieku grupy. Oferujemy również możliwość zwiedzania zabytkowego gmachu Archiwum. Zajęcia są bezpłatne.

Zainteresowanych umówieniem spotkania prosimy o kontakt telefoniczny: (61) 852-46-01 w. 34 bądź drogą mailową: wydarzenie@poznan.ap.gov.pl

Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją Standardów Ochrony Małoletnich w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

Szkoła z SwA
Portal Szukaj w Archiwach wspiera naukę zdalną w szkołach poprzez projekt “Szkoła z Swa”. W ofercie znajduje się dziesięć tematów, które wykorzystują funkcjonalność serwisu, pozwalającą na tworzenie własnych kolekcji tematycznych i zaangażowanie uczniów w lekcję.
Standardy Ochrony Małoletnich (wersja dla dzieci)
1. Osoby, które kontaktują się z Tobą w Archiwum, powinny zachowywać się grzecznie i z poszanowaniem Twoich potrzeb. Możesz pytać pracowników Archiwum i masz prawo otrzymać wyczerpującą odpowiedz . Masz prawo do informacji o wszystkich decyzjach, które są w stosunku do Ciebie podejmowane i do wyjaśnień dlaczego takie są.
2. Nikomu nie wolno Cię krzywdzić, w jakikolwiek sposób. Nie wolno stosować w stosunku do Ciebie przemocy, krzyczeć na Ciebie, używać brzydkich słów, żartować z Ciebie, ośmieszać lub obrażać Cię.
3. Masz prawo do prywatności. Pracownikom Archiwum nie wolno przekazywać informacji o Tobie innym dorosłym ani dzieciom, chyba że chodzi o rodziców lub opiekunów i jest to dla Ciebie korzystne.
4. Pracownikom nie wolno bez zgody Twojej i Twoich rodziców lub opiekunów robić Ci zdjęć i nagrywać filmów.
5. Pracownik może Cię dotknąć bez pytania o zgodę tylko w uzasadnionych sytuacjach, na przykład udzielając pierwszej pomocy.
6. Pracownikom nie wolno proponować Ci alkoholu, papierosów ani nielegalnych substancji.
7. Pracownicy mogą się z Tobą kontaktować wyłącznie w czasie pracy i w związku z ich pracą. Pracownikom nie wolno zapraszać Cię do ich miejsca zamieszkania, spotykać się z Tobą poza Archiwum ani kontaktować się z Tobą w mediach społecznościowych lub przez prywatny telefon.
8. Masz prawo być traktowany tak samo jak inne dzieci. Pracownicy nie powinni nikogo faworyzować.
9. Jeśli czujesz się niekomfortowo, ktoś robi Ci krzywdę lub zachowuje nieodpowiednio, możesz powiedzieć o tym innemu pracownikowi Archiwum, który Cię wysłucha i pomoże.
10. Jeśli potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś , kto jej potrzebuje możesz też skontaktować się z policją (numer 112) lub instytucjami niosącymi pomoc dzieciom, takimi jak: – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 Ogólnopolski telefon “Niebieska Linia” 800 120 002.
11. Masz obowiązek odnosić się z szacunkiem do innych osób, dbać o bezpieczeństwo własne i innych, szanować cudzą własność.
12. Nie wolno Ci krzywdzić nikogo, w jakikolwiek sposób.
13. Nie możesz mieć przy sobie żadnej broni, noży i innych ostrych narzędzi, oraz substancji zabronionych (np. papierosów i e-papierosów, alkoholu, napojów energetycznych).
14. Nie możesz nagrywać i robić zdjęć innym osobom bez ich zgody.
16. Powinieneś, w miarę swoich możliwości, wesprzeć osoby, którym dzieje się krzywda i poinformować o tym pracownika.
Udostępnij: